Jak se seznámit na internetu? Praktické rady a funkční tipy

Jak na on-line saznámení? Seznámit se v dnešní době není nic jednoduchého. Možností, kde lze potkat svou budoucí drahou polovičku, je omezené množství. Pokud pomineme práci, kde navazování partnerských vztahů nebývá vždy šťastným řešením, připadají v úvahu ještě bary a kluby. Pokud ale nejste vyznavači tohoto nočního života, nezbývá pro seznámení se příliš mnoho míst. Naštěstí však doba pokročila. Jak se seznámit přes internet a co to obnáší?

Oslovit někoho na ulici nebo v posilovně dnes již není standard a můžete opačné pohlaví pěkně vyděsit, navíc málokdo na tento přímý kontakt sebere odvahu.

Vhodným prostorem pro navázání nových známostí tak jsou on-line seznamky, kterých je velké množství. Můžete tam navíc potkat i člověka, se kterým byste se na ulici nesetkali. Takových seznamek je velké množství, některé placené, jiné zdarma, existují jako webové stránky i mobilní aplikace. Mezi nejznámější zřejmě patří Tinder, Badoo a vlastní seznamku má také Facebook. Princip je na nich jednoduchý – označíte, kdo se vám líbí, a ty, kteří vám nepadli do oka, jednoduše „odsvajpnete“ pryč a už o nich nikdy nemusíte slyšet. Pokud Vás někdo z vašich vyvolených na druhé straně označil také kladně, uvidíte shodu a můžete si začít psát. Další kroky už jsou jen na vás.

Úspěch lze ovlivnit

Náš úspěch nebo neúspěch v hledání budoucího manžela nebo manželky můžeme alespoň trochu ovlivnit dobře nastaveným profilem.

Většina seznamek nabízí možnost vyfiltrovat si partnery podle vámi zvoleného věku, pohlaví, některé i podle vzdálenosti. Můžete si nastavit i vaše zájmy a záliby a tím hned na první pohled ostatní upozornit na to, zda se v něčem shodnete a hned můžete mít první téma na rozhovor.

Dále můžete nastavit informace o vás – váš věk, město vašeho pobytu a můžete nastavit i výšku. Tím usnadníte hledání i ostatním. Pokud seznamování myslíte vážně, bývá vhodné nastavit pravé jméno – příjmení ale neuvádějte. Informace, které na seznamku sdělujete, ale promyslete, aby nemohlo dojít k zneužití vašich údajů.

Dobře vyplněný profil je základ. Foto: Freepik

Fotografie je na seznamce důležitá

Fotografie je něco, co druzí uživatelé uvidí jako první. Volte je proto rozvážně. Nebývá vhodné přidat fotografii, kde vám není vidět do obličeje, kde je z vás vidět pouze tečka někde na kraji fotky, nebo fotografii, kde jste se skupinou lidí. Fotografie by neměla být ani rozmazaná nebo ve tmě. Nemusí to být profi fotografie od fotografa, vyfotit si „selfíčko“ je v dnešní době otázka pár vteřin (i když, někdy to může trvat i desítky minut). Na fotce byste se měli tvářit přátelsky. Mezi ženami se velké oblibě netěší postavy mužů bez trička, fotografie z párty s lahví alkoholu v ruce a terčem žertíků bývají především fotky s rybou v ruce. U žen platí obdobná kritéria. Důležité je, abyste si na fotografii byli podobní. Nepoužívejte obrázky, které jste prohnali několika „filtry“ nebo se na nich nějak zásadně upravili ve photoshopu. Nějaký ten pupínek si samozřejmě odstranit můžete, stále jde o to, být atraktivní, ale všude platí – všeho s mírou. Zkuste fotografii dát na zhodnocení někomu z vašeho okolí. Názor ostatních často může být užitečný.

Popisek za 1 000 slov

Další součástí vašeho profilu na on-line seznamce je popisek. Můžete ho samozřejmě vynechat, ale jeho vyplněním zvýšíte své šance na úspěch. Bývá dobré napsat zajímavosti o sobě. Nemusíte psát, čím se živíte nebo jestli jste propadli v páté třídě a zda stále bydlíte u své matky. Můžete napsat vaše koníčky, co máte rádi, nebo zkusit o sobě napsat základní informace, které považujete za důležité – například, že máte děti. Dále je vhodné zmínit, zda máte zájem o dlouhodobý vztah nebo hledáte jen nezávazné pobavení. Zkuste zapojit humor, ale vyhněte se používání emotikonů. Popiskem můžete zaujmout, pokud se do vás protějšek nezamiluje při prvním pohledu na vaši fotografii. Dejte také pozor na gramatické chyby. Textem plným hrubek a překlepů na nikoho příliš dobrý dojem neuděláte.

Popiskem nemusíte splnit rozsah diplomové práce, stačí napsat i třeba jen 2-3 věty.

Dobrý profil dokáže zaujmout na první pohled. Foto: Freepik

Jaká je ideální první zpráva na Tinderu?

Pokud na vás vyskočí, že se někomu líbíte a máte shodu, můžete začít pracovat na první zprávě. Většinou je první zpráva na muži, ale i ženy mohou (příjemně) překvapit. Nemusíte vymýšlet co nejoriginálnější pozdravy, prosté „Ahoj“ stačí. Připojením jména můžete získat plusové body, zároveň ale také nějaké ztratit, a to ve chvíli, kdy zvolíte tvar jména, které dotyčná nebo dotyčný nemá příliš v lásce. Citlivější na toto bývají ženy, ale určitě se najde i velké množství mužů, kterým se určitý tvar jejich jména příčí.

Naopak můžete využít informace, které má protějšek na profilu – píše, že závodí na motorkách? Zeptejte se ho, na který závod nejraději vzpomíná a proč. Uvádí, že má ráda jídlo? Pozvěte ji na večeři – ať už do restaurace, nebo vlastnoručně uvařenou. Nezapomeňte si s protějškem ujasnit, s jakým cílem jste si profil zakládali, aby nedošlo k případnému nepochopení a zklamání, pokud by jeden z vás hledal nezávazný flirt a druhý pouze lásku na celý život (nebo přinejmenším pár měsíců).

Buďte připraveni, že na seznamkách se vyskytují dva druhy lidí – jedni nechtějí ztrácet čas psaním a chtějí se s vámi sejít klidně za hodinu. Druzí potřebují pár dní na to, aby si u vás udělali obrázek, a teprve poté se rozhodnou, zda jim stojí za to jít s vámi na schůzku.

První rande mnohé napoví. Foto: Freepik

Schůzka

Pokud se rozhodne se s někým sejít také mimo on-line svět, buďte především opatrní. Na internetu se opravdu může každý vydávat za koho chce. Domluvte si místo srazu na nějakém neutrálním místě a alespoň jednomu člověku sdělte, kdy a kam jdete. Počítejte s tím, že protějšek může vypadat trochu odlišně než na fotografii. Pro první schůzku bývá dobré zvolit místo, kde se budete cítit příjemně. Kde to bude, to už je jen na vás.

 

Pamatujte na to, že pokud budete mít pocit, že to s vámi on-line vybraným protějškem není při živém rozhovoru úplně ono, není vůbec nic špatného po krátké době na rovinu říct, že tam žádnou budoucnost nevidíte a rozloučit se.

Za seznámení se on-line se nemusíte stydět. Šance potkat toho pravého je velká. Hodně štěstí!

Zdroj: Michaela Houšková

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také