Jak na klidný lázeňský den u vás doma?

SPA den je skvělý způsob, jak si dopřát potěšení a uvolnit nahromaděný stres, který má negativní dopad na každodenní produktivitu v práci. V nekonečném koloběhu starostí je nutné si občas odpočinout a odstranit všechny negativní myšlenky. Takové relax dny nás naplňují příjemnými emocemi, zvedají náladu a pomáhají obnovit síly při vyčerpání.

Jak na přípravu domácích lázní

Aby vše šlo perfektně podle plánu, musíte se o některé věci postarat předem. SPA je wellness procedura, která zahrnuje relaxační koupel, všechny druhy peelingů, masky, tělové zábaly a další. Proto je nutné si předem zakoupit kosmetiku např. na makeup.sk: peeling, tělový krém nebo mléko, éterické oleje i sůl do koupele. 

Každý ví, že wellness procedury jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální potěšení a relaxaci. K vytvoření útulné a uvolňující atmosféry budete potřebovat aromalampu, vonné tyčinky nebo svíčky, relaxační hudbu, okvětní lístky růží a další příjemné detaily.

Zapojte všechny smysly

K dosažení maximálního účinku je důležité zapojit všechny naše smysly: chuť, čich, sluch, hmat a zrak. Relaxační den by měl být naplněn vůněmi, které vám pomohou uvolnit se, proto dávejte přednost éterickým olejům z myrty, pelargonie, pomeranče, bergamotu, levandule a santalového dřeva. Zapálené svíčky v koupelně potěší oko a vytvoří kouzelnou atmosféru. Zapněte svou oblíbenou hudbu, abyste se naladily na vlnu relaxace. A určitě se nechte hýčkat svým oblíbeným jídlem: čokoláda, jahody, sušené ovoce, sklenička vína.

Domácí lázeňské procedury

Připravte si teplou koupel s mořskou solí, éterickými oleji nebo bylinkovým odvarem (heřmánek, lípa, máta). Koupel s odvarem smrkových šišek a jehel navíc tonizuje a má léčivý účinek. 

Pak je ten nejvyšší čas na peeling, který důkladně vyčistí póry, zlepší mikrocirkulaci a zbaví pokožku toxinů. Jako peeling můžete použít kávovou sedlinu, jemnou mořskou sůl, směs cukru a olivového oleje. Lázeňské procedury doma lze doplnit zábalem. Pomůže pokožku zpevnit, vyhladit a snížit výskyt celulitidy. Můžete smíchat bílou hlínu s mletou kávou, připravit zábalovou směs z mořských řas nebo čokolády. Po nanesení hotové směsi na celé tělo nebo na problémové oblasti (stehna, nohy) je musíte zabalit do potravinářské fólie. Po 20-40 minutách se osprchujte a zbytek směsi opláchněte. Poté použijte výživný tělový krém s příjemnou vůni.

Fotografie: Pixabay

Přečtěte si také