Falešná SMS od Generála vyzývá k mobilizaci. Přišla vám? Nahlaste to, prosí Policie ČR

Přišla vám SMS, která straší válkou a mobilizací? Podvodná zpráva se snaží využít strachu, na které postavil svou kampaň Andrej Babiš. 

Zeman se své špinavé kampani oháněl uprchlíky, kteří k nám ani po letech nedorazili. Babiš se vydal v jeho stopách a straší válkou a mobilizací.

Lidem po celé ČR v posledních dnech chodí SMS zpráva v následujícím znění: „Dobry den, tady General Pavel. Touto zpravou bych Vam chtel podekovat za hlas ve volebni kampani na prezidenta. Poprosim Vas, abyste se dostavil na nejblizsi pobocku ACR, kde budete vybaven potrebnou zbroji pro mobilizaci na Ukrajine.

O případu již ví i Policie ČR, která vyzvala občany, aby se v případě obdržení SMS ozvali na pp.tisk@pcr.cz. Odesílatel je podle dostupných informací zatím neznámý.

Falešná SMS podporuje strašící kampaň Andreje Babiše

SMS se snaží využít strachu, který šíří reklamní poutače na podporu Andreje Babiše. Dávno vyvrácená lež o tom, že plánuje Petr Pavel v roli prezidenta mobilizaci, žije mezi podporovateli Andreje Babiše svým životem. Prezident takovou pravomoc nemá a sám Pavel opakovaně potvrdil, že Česko chce držet od války co nejdále. Naposledy to zmínil dnes v duelu na Deník.cz.

Zdroj: Policie ČR
Úvodní fotografie: Freepik

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také