Stavebnice k sežrání: Vyrobte si doma jedlé LEGO

Když už jsme si mysleli, že s LEGO kostičkami si už více legrace snad ani užít nejde, narazili jsme na něco skvělého. Američan Grant Thompson, známý jako “Král náhodného” zveřejnil svůj skvělý recept na želatinové kostičky známé stavebnice.  Tato stavebnice do sebe nejen dobře zapadá, ale také skvěle chutná!

Uvařte si stavebnici – želé ve tvaru lega

Recept je úžasně jednoduchý a zvládnou jej i ti nejmenší z nás. Vše co potřebujeme je trocha vody a jedlá želatina běžně dostupná v českých obchodech. Sehnat se dají již ochucené a obarvené verze, případně stačí verze bez chuti a barvivo. Potravinářské barvivo vám umožní vyrábět pestrobarevné vzory a po přidání Vitamínu C v prášku získáte i skvělou chuť.

A kde sehnat vaničky, původně tvořítka na led ve tvaru lega? Třeba na českém Aukru, nebo eBay. Cena se pohybuje kolem 100 Kč. Samotná výroba kostiček vás nevyjde na více než 20 Kč ze hezkou várku kostiček. Tak hurá na to.

Jednotlivé formy následně stačí naplnit želatinou a nechat ztuhnout. Najít správnou konzistenci je zásadní a musíte se připravit i na situaci, kdy se várka nepovede. Ale nebojte, i v takovém případě se dá želé kdykoliv sníst.

Přečtěte si také