Hrubý je na to dost. Řekl Babiš manželce před kamerami „Hubu drž“?

„Hubu drž!“ zaznělo podle některých kritiků na tiskové konferenci Andreje Babiše směrem k jeho manželce Monice po 1. kole prezidentské volby. Opravdu to Babiš řekl?

Slušnost není největší ctností Andreje Babiše. Poslanec a prezidentský kandidát měl podle některých do mikrofonu po proslovu Moniky Babišové vypustit hrubá slova. Záznam z tiskové konference ukazuje, že skutečně něco podobně znějícího říká, viz níže. Záznam si pusťte více nahlas.

„Hubu drž“ Babiš neřekl

Ačkoliv o slušnosti Andreje Babiše v mnoha ohledech pochybujeme, zde musíme dát jeho obráncům za pravdu. Nic takového kandidát své manželce, navíc před sálem plným lidí a mikrofony reportérů, určitě neřekl.

Práci s analýzou si dal novinář Filip Rožánek na svém Twitterovém účtu. Po vyčištění stopy za pomoci umělé inteligence a zpomalení o 200 % nakonec rozluštil, co Babiš skutečně říká. Místo „Hubu drž“ padlo pouhé „Tak, kdo bude další“.

Vraťme do politiky čest a vyhněme se lžím

Politická kultura lží a urážek, kterou v České republice Babiš se Zemanem nastolili, si nezaslouží nic jiného než pohrdání. Myslet si o kandidátech můžeme cokoliv, šířit ale lži a manipulace jen proto, že se nám líbí, je špatná cesta. Zamyslet by se měli jak fanoušci Petra Pavla, kteří často sdíleli video „Hubu drž“ a stejně tak všichni fanoušci Andreje Babiše, kteří sdílejí lži o mobilizaci a tom, že nás Petr Pavel zavleče do války. Nejčastějším pojítkem šíření lží je neznalost. Na něco takového prezident ani nemá pravomoc.

Komentář autora
Úvodní fotografie: Freepik

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také