Tisíce američanů si vyzvedly plamenomety od Elona Muska

V Los Angeles bylo v sobotu horko. Už je tomu skoro půl roku, co The Boring Company prodala 20 000 plamenometů všem, co chtějí podonou nebezpečnou hračku vlastnit. Nyní se konečně první 1 000 z kupců dočkalo a mohli si spalující  zbraň vyzvednout.

Sociální sítě zaplavila videa ukazující plamenomety v praxi. Spalování čehokoliv se tak na chvíli stane populární zábavou. Aby také ne. Futuristicky vypadající plamenomet vypadá jako ze sci-fi filmů  a navíc je možné jej prodat komukoliv, kdo má zájem a dostatek finančních prostředků.

 

The Boring Company založil multimilardář Elon Musk před dvěma lety. Její výrobky mají opravdu nevšední, jak dokazuje prodej plamenometu široké veřejnosti.

Za 500 dolarů (kolem 10 500 Kč) se jedná o zajímavou hračku. Přestože plamenomety jako takové jsou v zemi zakázané, a to včetně jejich imitací pokud jste mladší 18 let. Tak i tak se prodej učinil, Musk o zařízení mluví spíše jako o velkém zapalovači, který by si “určitě neměl nikdo pořídit” čímž jen podpořil zájem o něj.

Je trošku ironií, že plamenomety jdou v Kalifornii do prodeje poté, co země zažila nejhorší požáry v historii. Můžeme jen doufat, že jich nebude letos ještě více.

A jaké jsou oficiální podmínky používání plamenometu? Plné vtípků

 

Přečtěte si také