Teorie k novým Star Wars: Jak by mohl 9. film dopadnout?

V pořadí druhý trailer na Star Wars: Rise of Skywalker představený na D23 vzbudil vlnu emocí a teorií. V tomto článku se pokusíme vysvětlit jednu z těchto teorií a přidáme i pár vlastních.

Na trailer jsme vás upozorňovali již minulý týden v tomto článku. Na internetu se objevil celkem propracovaný dohad, že hlavní hrdinka novodobých Star Wars Rey je ve skutečnosti klonem vytvořeným císařem Palpatinem. Tomu, že zesnulý imperátor bude hrát v nové epizodě velkou roli, nahrává jeho hlas ve druhé části traileru, i nově vydaný plakát, kde přihlíží vzájemnému souboji Rey a Kylo Rena (Ben Skywalker).

Teorie: Co naplánoval Palpatin pro případ své smrti?

Teorie o klonech vytvořených Darth Sidiusem se opírá o některé příběhy a knihy Star Wars odehrávajících se po Epizodě 6, po návratu Jediho. V těchto příbězích se hovoří o záložních plánech Palpatina pro případ vlastní smrti, nebo pádu impéria. Právě vytvořené klony, do kterých se jakýmsi způsobem Palpatine převtělí, jsou základem pro teorii o klonu Rey. Trailer nám totiž v jednom ze záběrů ukazuje Rey s rudým, oboustranným světelným mečem. Klonová teorie poukazuje i na hlavního záporáka z epizod 7 a 8. Vůdce Snoke by totiž měl být jedním z ne úplně povedených a nejstarších klonů imperátora. Navíc v epizodě 8 Rey navštívila jeskyni temné strany síly, kde se mimo jiné snažila zjistit, kdo jsou její rodiče. Viděla ovšem pouze svůj obraz a nacházela se v nekonečné řadě svých kopií.

Je Rey dcerou temného kancléře?

Kvalitu výše zmíněné teorie necháme na Vás. Přinášíme ovšem i několik vlastních, jednodušších. Ta první se opět opírá o původ Rey. Co kdyby byla Rey dcerou Palpatina? Rey mohla být svěřena do péče náhradním rodičům, kteří ji ze strachu z možných následků, opustili na téměř zapomenuté planetě. Došlo by i k poetické myšlence, že nezáleží na původu, ale na člověku, zda si vybere dobro, či zlo.

Další naše teorie je lehce přitažená za vlasy. Týká se císařova návratu v podobě ducha, tak jak je známe u jediů. Joda Obi-Wanovi naznačoval na konci epizody 3, že aby se mohl vrátit z propadliště síly musí trénovat.

Třetí z našich úvah prostě a jednoduše vysvětluje Rey s červeným světelným mečem. Ta by se totiž mohla znovu vydat na některé místo silně spojené s temnou stranou síly a tento její obraz by mohl být pouhým přeludem.

Dojde na vztah mezi Rey a Kylo Renem?

Na závěr přinášíme ještě jednu domněnku. Také jste si všimli jakéhosi napětí, či propojení mezi Rey a Kylo Renem? Co kdyby Ren Rey, nebo Rey Rena, přetáhl/la na druhou stranu síly a začali si spolu něco? Na příkladu Kylo Ren by se mohl obrátit zpátky ke světlé straně síly a společně by mohli porazit navrátivšího se imperátora. Tehdy by dostal smysl i název nové epizody, Rise of Skywalker.

Přečtěte si také