Slunce jako halloweenská dýně: NASA poprvé zveřejnila fotografii z roku 2014

Agentura NASA zveřejnila snímek, který se váže k Halloweenu, tedy svátku, který vznikl původně v Irsku ze svátku Všech svatých. 8. října 2014 došlo k zachycení snímku Slunce, a to včetně jeho erupcí. Výsledný obrázek je však nápadně podobný halloweenské dýni. Jde navíc o původní needitovaný obrázek.

Vydlabávané dýně jsou jedním z tradičních zvyků, které z USA postupně prosákly do celého světa. Lidé po celém světě do nich pak vkládají svíčku a věří, že je ochrání před zlými silami. Pro Američany jde o velmi oblíbený svátek, kdy se země na několik dní až týdnů zaplaví dýněmi, sladkostmi a děsivou výzdobou domů.

Slunce jako obří halloweenská dýně

Aktivní oblasti na Slunci jsou výrazně světlejší a to díky aktivitě a magnetickým polím kolem Slunce. Tato fotografie ukazuje naši hvězdu pozorovanou v dvojici vlnových délek.

Výsledná dýňová barva je způsobena složením snímků dohromady. Fotografii zachytila sonda Solar Dynamics Observatory, která nepřetržitě monitoruje Slunce od roku 2010. NASA nabízí na svém webu fotografii ve vysokém rozlišení ke stažení zdarma.

Přečtěte si také