Dohady a teorie: Proč Rocket Raccoon přežil Avengers: Infinity War

Upozornění: článek obsahuje spoilery! Pokud jste ještě Avengers Infinity War neviděli, měli byste nejprve zhlédnout film.

Mluvící mýval Rocket je jediným ze Strážců galaxie, který přežil Infinity War. Zbytek jeho přátel/rodiny byl vymazán z vesmíru šíleným titánem Thanosem. Jediná postava, spojená s Guardians of the Galaxy, která kromě Rocketa možná přežila, je Nebula, Thanosova dcera. Proč ale přežil právě medvídek mýval je velkou záhadou.

Na internetu se v poslední době vyrojila řada spekulací, které se snaží odhadnout význam Rocketa v Avengers 4. Režisér Strážců galaxie, James Gunn prohlásil, že poslední slova Rocketova kamaráda Groota měla znamenat: „Tati“. Vzhledem k tomu, že Groot s jízlivým mývalem trávil většinu svého života, by se zdánlivě nemuselo jednat o nic tak zásadního, ale představte si, že vám někdo zabije dítě, které jste vychovali a o které jste se starali. James Gunn zároveň po uvedení Guardians of the Galaxy prohlásil, že maličký Groot není tím samým Grootem, že jde o zcela novou postavu. Rocketovo budoucí chování tedy bude mít určitě něco společného s Grootovou smrtí.

Nejlepší vesmírný pilot v galaxii a záchrana rodiny

Jako další důvod pro přežití Rocketa se udává, že ze všech super hrdinů, kteří přežili, je pouze Rocket vesmírným pilotem, a to dost možná dokonce tím „nejlepším v galaxii“. Tato teorie počítá s tím, že ani Nebula nepřežila Thanosovo řádění a Rocket je tak skutečně jediným hrdinou, který je dostupný a schopný řídit vesmírné plavidlo, tedy pokud pomineme Thora a jeho novou zbraň (Stormbreaker), která umí otevírat Bifrost.

Poněkud komplikovaná teorie o Rocketovi je, že se v prvních dvou Strážcích galaxie učil od ostatních, jak se stát pravým hrdinou a nyní je konečně schopen sám učinit správná hrdinská rozhodnutí. Zároveň Rocket vnímá vlastní tým jako svoji rodinu, o kterou se musí postarat. Rocket by se měl všemi způsoby snažit vrátit k životu své přátele.

Tyto tři teorie jsou na internetu snad nejčastěji diskutovány, my však přinášíme i pár vlastních. Tak předně, Rocket raccoon je geniálním mechanikem, podobně jako Iron man. Geniálním vědcem je zase Hulk. Zkrátka, ty nejlepší marvelovské, technologické mozky Infinity War přežily. Jde pouze o náhodu?

Naše druhá teorie se opírá o praktický důvod, který měli tvůrci k tomu, aby nechali Rocketa přežít. Mluvící mýval je totiž obrovsky populární postava a jejím zabitím by Marvel jistě riskoval ztrátu řady fanoušků. Navíc, zabitím zvířete, byť mluvícího, by studio riskovalo konfrontaci s ochránci zvířat a ochránce zvířat si nikdo nikdy znepřátelit nechce. 😀

Přečtěte si také