Trenéři třeste se: Pokemon GO přidává souboje mezi hráči

Pokemon GO je hra pro mobilní přístroje, která je stará již více než 2 roky. Okamžitě po svém vydání se stala obrovským fenoménem a to přitom zjednodušeně jde jen o to, že musíte chodit po městě a chytáte Pokemony házením míčků na vašich telefonech či tabletech, maximálně občas bojujete ve stadionech, kam někdo jiný před delší dobou umístil cizího Pokemona.

I přes to hra okamžitě získala neskutečné množství příznivců. Od doby svého spuštění hra ušla obrovský kus cesty. Aktuálně se v ní nachází i čtvrtá generace kapesník příšerek, můžete zde sbírat přátele, Pokemony vyměňovat, chodit s ostatními trenéry raidy, potřebujete sbírat různé itemy, plnit jednorázové úkoly, dlouhodobější kampaně a spoustu dalšího.

Trenéři budou moci ještě do konce roku zápasit mezi sebou

Nyní společnost Niantic oznámila, že do konce roku spustí možnost PVP bitev. Trenéři tedy budou moci zápasit naostro mezi sebou. Těžko říct, kam až může možnost PVP hru zavést. Téměř jistě vzniknou pokusy o turnaje v Pokemon GO a mnoho dalšího.

Jisté ovšem je, že Pokemon GO se od jejího vydání stala nejvýdělečnější hrou na Google Play, která má desítky milionů aktivních hráčů po celé světě. Spuštěním PVP se z této hry určené pro mobilní přístroje stane plnohodnotné online RPG, blížící se svým velkým bratříčkům typu WOW či SWTOR.

Přečtěte si také