3 staré seriály, díky kterým přežijete nudu v karanténě

Opravdu kvalitních seriálů není nikdy dost. Velkou výhodou starších seriálů je, že nemusíte nedočkavě čekat na vydání dalších epizod. Zároveň v sobě mají cosi magického a dokonce se dá u mnoha z nich říct, že jsou daleko více promyšlené, než ty nové. Podívejte se spolu s námi na 3 skvělé, staré a možná i trochu už zapomenuté z nich.

AKTA X

Kdo by alespoň z doslechu neznal legendární dvojici Muldera a Scullyovou. Každý z vás určitě ve vzpomínkách vyhrabe hned několik vzpomínek na nejslavnější duo FBI. Seriál je přímo napěchovaný napětím, záhadami a scénami, ze kterých i 25 let po natočení naskakuje divákům husí kůže. Epizody týkající se záhadných šíření uměle vytvořených virů, ty jsou zkrátka nadčasové. Většina dílů tohoto kultovního seriálu působí v současnosti dokonce výrazně uvěřitelněji, než v 90. letech. Akta X se dokonce 15 let po svém konci dočkaly v letech 2016 a 2018 nových sérií. Tenhle seriál zaručeně pohltí každého, kdo mu dá šanci. Čeká na vás více než stovka hodin zábavy (164 h 47 min).

M*A*S*H

Neexistuje snad nikdo, koho by jeden z nejúspěšnějších seriálů vše dob nedokázal pobavit. Je úžasné, jak moc jsou vtipy ze 70. let aktuální, upřímné a lidské. MASH je seriál odehrávající se na pozadí válečného konfliktu v Korei. Hlavní hrdinové, doktoři polní nemocnice, si díky humoru a nadhledu udržijí lidskost, ačkoliv si všichni uvědomují děsivou krutost války. MASH je především komediální seriál, a i přes to se stejnou měrou věnuje i těm nejzávažnějším problémům lidského života. Čeká na vás 108 h a 15 min zábavných i dojemných momentů. 

Zlatá sedmdesátá

Méně známý seriál z přelomu tisíciletí patří mezi ty vůbec nejzábavnější. Dočkáte se nekonečného množství vtipů a opravdu kvalitního humoru. Při sledování pořadu budete mít pocit, že spolu s hlavními hrdiny opravdu vyrůstáte v 70. letech. Věrohodně popisuje komplikované vztahy mezi rodiči a dětmi a poukazuje na generační rozdíly, které lidstvo doprovází prakticky od počátků jeho existence. Zlatá sedmdesátá mají zkrátka všechno, co komediální seriál má mít. Odpočine si u něj a poznáte, jaké to bylo dospívat v 70. letech a pokud jste poslouchali historky svých rodičů z té doby, můžete se dočkat i zajímavého srovnání toho, jaké bylo vyrůstat za socializmu a jaké bylo dospívání v USA. Čeká na vás 73 h a 20 min zábavy.

Přečtěte si také