Největší budovou světa bude Gigafactory – továrna na baterie Tesla

Továrna na akumulátory roste každým dnem ve státě Nevada v USA. Předpona “giga” je u továrny na místě. Cílem je totiž postavit halu, která do roku 2020 dokáže vyrobit lithium-iontové články v takovém množství, aby jejich kapacita stačila na roční provoz 500 000 elektrovozů výrobce.

Přestože už se továrna aktivně staví, neustále se mění plány. Rozsáhlý areál se po posledním nákupu zvětší na ohromných 1 171 hektarů. Část plochy bude využita pro solární panely, stejně jako střechy závodu. Jak se Tesla pouští do výroby řešení pro domácnosti, bude potřebovat další kapacity. Dle Elona Muska, zakladatele společnosti, je reálné že přibudou další tisíce hektarů .

Tesla Gigafactory Feb 25 2015 003

Původní projekt počítal s tím, že bude továrna složená ze čtveřice modulárních bloků, místo toho se nyní počítá se sedmi. Pokud se Gigafactory zvětší na 24 milionů čtverečních stop  (2 229 673 metrů čtverečných), stane se dle Wikipedie budovou s největší rozlohou na světě. Již v tuto chvíli Tesla v tomto žebříčku figuruje – Tesla Factory v Kalifornii je na druhém místě hned za květinovou burzou v Aalsmeeru v Nizozemsku.

Komentáře

Další články

Více v Videa, Virály
Schick svým gólem nadchl fanoušky, vzniklá meme baví internet

Gól Patrika Schicka rezonuje internetem. Česká fotbalová reprezentace má za...

Zavřít