Jaro je tady. Kam na nejlepší pivo, saunu či terasu v Praze?

Také už nedočkavě vyhlížíte jarní teploty a pomalu ale jistě se loučíte se zimou? Máme pro vás dobrou zprávu. Ačkoliv meteorologové své prognózy stále mění, sluníčka a příjemných jarních teplot bychom se měli opravdu dočkat.

Využijte této příležitosti a užívejte slunečných dnů. Máme pro vás tři zajímavá a originální místa, kam můžete jít na pracovní schůzku či přátelské posezení, relaxovat nebo prostě posedět na dobré české pivo. No zkrátka, stojí za to je vyzkoušet. Ať už jste vinaři, pivaři nebo volný čas raději trávíte zdravě a aktivně, určitě si vyberete.

Na jedno u Národního

Jestli jste pivař, který si rád pochutná i na něčem dobrém, tohle místo je přímo pro vás. I když je v centru Prahy, najdete tam klid, pohodu, a hlavně pivo a jídlo.

Pivovar Národní se pyšní nejen vlastním pivem Czech Lion, které je excelentní, ale také výbornou tradiční i netradiční kuchyní, kde si vybere a pochutná opravdu každý. Pivovar se nachází ve vnitrobloku, hned vedle Národního divadla a v prostorách kláštera. A kromě již zmíněného piva a jídla je dominantou Pivovaru prostorná pivní zahrada, kde si můžete nerušeně užívat volný čas i přes to, že jste v centru hlavního města.

Saunový relax na střeše

Preferujete aktivní trávení volného času, a když už relaxovat, tak aby to mělo přínos pro vaše zdraví? Tak tohle místo je přímo pro vás. Wellness hotel Step může navštívit každý, kdo si chce odpočinout po pracovním dni nebo udělat něco pro své zdraví. Využít můžete bazén, vířivku a saunový svět. A právě saunový svět je místo, které nás oslovilo. Na otevřené střeše hotelu je k dispozici 6 různých druhů saun (od klasické finské po netradiční medovou, bylinkovou, selskou aj.). Zajímavostí jsou i pravidelně pořádané saunové ceremoniály nebo občerstvovací fresh a saunové bary, které nabízí mimo nápojů také zdravé svačinky.

Obdobná relaxační centra najdete i na dalších místech, a to jak v Praze, tak i v Brně.

Posezení na terase s výhledem na Prahu

Slunečné počasí přímo vybízí dát si schůzku, ať už pracovní nebo s přáteli, někde, kde slunce svítí celý den a neschovává se za budovami velkoměsta. Takové místo, s krásným výhledem na Prahu, vám můžeme doporučit. Restaurace Sluneční terasa T-Anker i svým jménem přímo v člověku vyvolává, že tam je slunce zaručeno. Na střeše obchodního domu Kotva na Náměstí Republiky najdete prostornou terasu s dech beroucím výhledem na Staré Město pražské. Kromě sluneční terasy, tradičních a netradičních nápojů a pokrmů, se restaurace může chlubit bohatou pivní nabídkou. Od točených českých i zahraničních speciálů po lahvová piva z celého světa. Ať vás láká krásná terasa s výhledem na Prahu nebo ochutnávka piv, návštěvu této restaurace byste si neměli nechat ujít.

A protože slunečných dnů bude přibývat, najdeme pro vás další působivá místa a dáme vám o nich vědět. A to nejen v Praze…

Přečtěte si také