Jak zvládnout začátek školy? Takhle by měl postupovat každý rodič

Prázdniny utekly rychleji, než jste čekali a začátek školního roku je tu. Nezáleží na tom, zda máte doma prvňáčka a nebo už většího školáka. První dny v lavicích nebudou úplně snadné ani pro vaše dítě, ani pro vás. Naštěstí pro vás máme několik užitečných tipů, jak je zvládnout s úsměvem na tváři.

1. Buďte připraveni včas

Na začátek školního roku se připravte dřív než 31.srpna večer. Včas dítě upozorněte, že se blíží konec prázdnin. Vyrazte spolu na nákup školního batohu, bačkůrek nebo do papírnictví. Samozřejmě můžete vše obstarat i sami, ale nedělejte to. Pokud děti půjdou na nákupy s vámi, lépe si uvědomí, že škola už se blíží.

2. Upravte režim

Možná jste celé léto byli s dětmi do večera venku a ráno jste je nenutili brzy vstávat, ale teď je čas na změnu. Zkuste poslední prázdninový týden ukládat děti ke spánku vždy ve stejnou dobu a ráno je budit dříve než obvykle. Nemusí to být úplně ve stejný čas jako budou vstávat do školy, ale do deseti hodin už je spát nenechávejte.

3. Sejděte se s kamarády

Pokud se děti do školy netěší, domluvte jim společný výlet nebo hraní se spolužáky. Vědomí, že na ně ve škole čekají kamarádi, jim určitě pomůže. Dětí se také zeptejte, co by jim pomohlo. Možná se dozvíte, že stačí koupit novou aktovku, přidávat jim ke svačině nějakou tu dobrotu nebo je vyzvedávat z družiny o chvíli dříve.

4. Nastavení platebních příkazů

Projděte si všechny papíry, které jste ve škole dostali. Nastavte včas všechny trvalé platební příkazy na obědy, družinu, zájmové kroužky. Ujistěte se, že má dítě jízdenky na autobus, pokud bude do školy cestovat samo. Naplánujte první školní týden (kdo dítě do školy odvede, kdo ho vyzvedne apod.)

5. Odměna za první den?

Udělejte si první školní den čas a vezměte dítě po škole do cukrárny, do herny nebo prostě tam, kde to má rádo. Uvidíte, že to ocení a navíc nebude začátek školy vnímat jako něco špatného a příští rok se na něj bude možná i těšit.

Úvodní fotografie: Freepik

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také