Filmové studio Warner Bros překvapilo: Přejmenovalo film, který už je v kinech

Nový snímek, jehož hlavní hrdinkou je Harley Quinn, šílená partnerka fenomenálního genia zla Jokera, nezaznamenal po svém příchodu do kin vyloženě úspěch. Studio Warner Bros se proto rozhodlo k radikálnímu kroku a ve většině amerických kin snímek přejmenovalo. Původní název: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) byl nahrazen jednoduším: Harley Quinn: Birds of Prey.

Jaký ale film ve skutečnosti je? Vše se točí kolem hlavní postavy. Harley Quinn se rozešla s Jokerem a rozhodla se osamostatnit. Po krku jí jde řada padouchů v čele s narcistickým mafiánem, který si říká Black Mask. Do toho všeho se přimotá mladá kapsářka, která spolkne důležitý diamant a zápletka je na světě.

Film se snaží sledovat dějové linky hned několika postav a nutno uznat, že se mu to i celkem dobře daří. Divák si postupně vybuduje vztah se všemi postavami. Bohužel i přesto si v kině několikrát říkáte, že chcete zase vidět Harley. Naštěstí nikdy nemusíte dlouho čekat.

Snímek je vtipný, má zajímavý, i když trochu předvídatelný, děj. Akční scény jsou zábavné a rozhodně nenudí. Nicméně po odchodu z kina stejně máte pocit, že se v první řadě jedná o herecký koncert Margot Robbie. Ani ostatní herci nepodali špatný výkon, ale Margot prostě všechny ostatní strčila do kapsy. Harley Quinn je ještě uvěřitelnější a šílenější, než v Suicide Squad. A to je opravdu pádný důvod, zajít na Birds of Prey do kina.

Přečtěte si také