Chytrý nábytek do malých prostorů řeší bytovou krizi: Z knihovny se vysune ložnice

Do bytů a menších domů se ne vždy vejde vše, co bychom potřebovali. Jak nacpat do již tak plného pokoje další postel, nebo pracovní stůl? Překvapivě jednoduše! Stačí proměnit nábytek v chytrou skládačku.

Z knihovny vytáhnete postel, snadno skryjete jedno či druhé a vše do sebe zapadá jako puzzle. Nad některými řešeními člověku padne čelist. Geniální jsou např. postele ukryté v dětském stolku či ve stěně s poličkou, která se při vyklápění posele nevysype.

Při vyklápění dochází k postupnému otáčení poliček tak, aby objekty na ní prakticky nezaznamenali jediný záchvěv. Podobně se při vyklopení desky stolu postaví jednotlivé nohy.

Podobně šikovným kusem nábytku může být vestavěná stěna, kterou na první pohled tvoří skříň se stolem. Po odklopení stolu však najednou v prostoru přibude postel. 

Jak ukazuje video, základem podobného nábytku je velmi precizní výroba. Pokud by některý z dílů perfektně neseděl, nebylo by možné podobně propracovaný nábytek vyrobit.

Skládací nábytek: Řešení pro všechny, kteří nemají místa nazbyt

Současná bytová krize nutí lidi šetřit a hledat alternativní řešení. Není tak divu, že mnozí sáhnou po menších bytech a domech, neboť cena většinou roste úměrně s velikostí. Právě úsporný nábytek může být řešením, jak z malého prostoru vytěžit maximum.

Video je plné nápaditých kusů nábytku, které dokáží i s malým prostorem vykouzlit zázraky.

Kupříkladu americká společnost Resource Furniture se na podobný nábytek specializuje a v jejich portfoliu lze nalézt skutečné skvosty. Není tak překvapivé, když v obýváku na míru vyjede ze stěny manželská postel a stejně rychle se zase uklidí. Stejně tak se magicky objeví či zmizí gauč či stěna s televizí. Fantazii se očividně meze nekladou.
Komentáře

komentářů

Related Posts

Více v Videa, Virály
Děláte ze sebe staříky? Aplikace FaceAPP je hitem i strašákem. Jak funguje?

Aplikace na zestárnutí obličeje FaceAPP ukáže, jak by mohl vypadat...

Zavřít