Auto, které vybalíte z krabice a složíte jako z velkoobchodu IKEA

Světové automobilky vydávají nové modely aut, jako na běžícím páse. Momentálně se snaží je vytvářet co nejekologičtější, nebo nahradit benzín elektřinou. Zatímco se ale všichni soustředí na bohaté oblasti, Gordon Murray, designer vozu Formule 1 McLaren 1, se zaměřil na rozvojové země a jeho plán je vytvořit automobil, který by byl cenově dostupný a vyhovující pro lidi žijící v zemích, jako je například Indie. Pustil se tedy do vývoje a spojil síly se Sirem Torquilem Normanem, přesněji jeho společností Global Vehicle Trust. Z této spolupráce vzešel vůz Global Vehicle Trust OX.

2

Toto nízkorozpočtové vozidlo se bude posílat z Velké Británie v krabicích po 6 kusech do rozvojových zemí, kde jej vyzvednou a za 12 hodin složí 3 odborníci. Délku má kolem 4,6 m, šířku 2 m a výšku 2,3 m. Na korbu se vleze až 13 lidí a uveze až 8 plných 200 litrových barelů vody. Vozidlo je navrženo do nepříznivého terénu, jehož výskyt je v Africe či Asii velmi častý, a volant je chytře umístěn uprostřed, aby se nemusel vytvářet další model pro země, kde řidič sedí na druhé straně.

3

OX ještě čeká na další investici, aby mohla být zahájena distribuci, a proto je cena zatím neznámá. Nápad je to však skvělý!

Přečtěte si také