Vousáči a hipsteři v ohrožení: Roušky proti virům kvůli strništi špatně těsní

“Muži s vousy jsou jednou z ohrožených skupin i v případě, že nosí dýchací roušky a respirátory,” tvrdí centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v USA. Problémem je totiž právě jejich strniště, kvůli kterému není utěsnění masky dostatečné. Jaké druhy vousů jsou nevhodné a s jakými si tvar respirátoru poradí?

Mezi muži všeho věku je strniště naprosto běžné. Tato známka mužnosti však může mít jeden neblahý důsledek. Pokud se zarostlý muž rozhodne nosit dýchací roušku či respirátor, dochází vlivem strniště ke špatnému utěsnění a tím pádem je nasáván i vzduch, který neprošel filtrem.

Jak se oholit pro nošení respirátoru?

Virus si nevybírá. Nakažení jsou ze všech věkových skupin a přestože jsou nejohroženější skupinou starší lidé, nakazit se může i mladý hipster. Jaké druhy strniště jsou tedy vhodné pro případ, že byste rádi měli strniště a zároveň chtěli nosit dýchací respirátor?

Americké centrum pro kontrolu nemocí vydalo přehlednou tabulku, kde se můžete inspirovat, jaká úprava vousů je vhodná či naopak zcela nevhodná. Pokud chcete mít jistotu, je ideální volbou hladké oholení, kdy bude respirátor dobře doléhat. 

Přečtěte si také