Neparkujte u hydrantů: Hasiči v New Yorku protáhli hadice rozbitými okny automobilu

Zákaz parkování u hydrantů má v USA rozumné důvody. Hasiči se na hydrant v případě požáru potřebují napojit a stojící automobily by jim překážely v cestě. Když jde o lidské životy a majetek, je každá minuta drahá.

Pokuta za takový přečin je v New Yorku 115 USD (kolem 2 600 Kč). Někteří řidiči však na pravidla nehledí a ohrožují tak životy i majetek druhých. To se nyní jednomu z nich vymstilo.

Rozbitá okénka a zničený interiér

Co ale dělat, když automobil nebyl včas odtáhnutý a hasič se potřebuje připojit ke zdroji vody? Rozbít okénka. Ano, slyšíte správně. Hasiči v New Yorku špatně zaparkovanému Volkswagenu rozbili okénka a hadici protáhli skrz vůz. Řidič pravděpodobně na tuto drahocenou lekci nezapomene.

Podle hasičů bylo dané řešení lepší, než protáhnutí hrubé hadice po střeše automobilu. Poškrábaný lak a pomačkané plechy jsou totiž přeci jen dražší, než rozbité okénko.

Nejde navíc o první případ svého druhu. V srpnu roku 2020 čekal stejný osud zaparkované BMW, jehož řidič nehleděl pravidel. Rozbití obou předních okének a protažení hadice skrz automobil bylo v dané situaci rychlým řešením.

Video se šíří po sociálních sítích a během necelého dne ho viděly stovky tisíc uživatelů. Řidiči v USA by si po incidentu mohli správné parkování zapamatovat.

Úvodní fotografie: Freepik
Zdroj: NewsWeek

Přečtěte si také