Jak zvýšit návštěvnost stránek a zlepšit SEO? Pomůže WhitePress

Linkbuilding a budování PR jsou pro úspěch projektů v online prostředí zásadní. Ve velké konkurenci je potřeba získat povědomí veřejnosti, zlepšit dohledatelnost a přivést na stránky relevantní návštěvnost. Přesně s tím dokáže pomoci online platforma WhitePress, která propojuje inzerenty a vydavatele obsahu. Jak funguje a co nabízí?

Obsahový marketing aneb proč publikovat články v online magazínech?

Jedním z důvodů pro publikaci článků v online magazínech může být získání zpětných odkazů pro linkbuilding, který má významný vliv na dohledatelnost webových stránek. Článek představuje přirozenou formu obsahu. Odkaz v takovém textu je pro roboty vyhledávačů důležitým signálem potvrzujícím relevanci cílové stránky. Zpětné odkazy jsou tedy nezbytné pro dobré umístění stránek ve vyhledávačích a patří mezi základní stavební kameny SEO.

Dalším důvodem může být snaha o zviditelnění produktu či značky, která se tímto způsobem může snadno dostat do relevantních médií a k vhodným cílovým skupinám. PR články mají v content marketingu své důležité místo a jsou schopny přinášet vedle povědomí o značce také relevantní zákazníky a díky zpětným odkazům zlepšit pozice ve vyhledávačích.

Výhodou SEO a PR článků je také fakt, že jakmile je jednou vydáte, zůstávají nadále součástí obsahu webových stránek a přináší výsledky (návštěvnost, zpětné odkazy, SEO). To je zásadní rozdíl proti kanálům typu PPC, kde je reklama vidět jen do té doby, dokud ji platíte.

Jak s obsahovým marketingem začít a kde články vydat? Oslovování a vyhledávání vhodných médií bylo dříve problematické. Díky specializovaným platformám se však mnohé změnilo.

Jak funguje WhitePress?

WhitePress – Platforma pro obsahový marketing a SEO umožňuje snadno a rychle publikovat SEO a PR články na více než 45 000 webech a magazínech, přičemž přes 2 500 z nich je z České republiky. Čeština tak patří mezi jeden ze 24 jazyků, ve kterých je články možné publikovat.

Weby jsou důkladně ověřovány a následně zařazeny do přehledného katalogu, kde je lze filtrovat a třídit podle tematického zaměření, kvalit, ranků a čtenosti. Inzerent si tak může snadno vybrat magazín vhodný pro publikaci svého obsahu, a to bez zdlouhavého získávání nabídek po e-mailu.

Celý proces objednání vydání článku probíhá v online rozhraní platformy WhitePress. Článek dokonce není nutné psát vlastními silami. I tuto aktivitu lze nechat na vydavateli (pokud ji nabízí), nebo na profesionálních copywriterech z WhitePressu. Stačí zadat téma článku, klíčová slova, odkazy a představu o výsledné podobě. Díky tomu je možné získat obsah přesně na míru danému webu a lépe tak oslovit čtenáře či potenciální zákazníky. To vše bez nutnosti shánět vlastního copywritera. Pokud jej však máte, můžete platformu použít k rychlé publikaci vlastního textu.

U většiny webů lze vybírat z několika druhů publikací s různými cenami. Vedle článku v hlavním obsahu lze většinou zvolit např. publikaci v konkrétní kategorii, publikaci včetně sdílení na sociálních sítích, publikaci s napsáním apod. Ceny publikací se pohybují od stokorun v případě malých webů po tisíce až desetitisíce korun u projektů velkých vydavatelů.

WhitePress nabízí víc, než jen rychlé propojení inzerentů a vydavatelů. Stará se také o dodržování podmínek a dohlíží na kvalitu partnerů. Pro inzerenta i po publikaci sleduje, zda je článek stále dostupný a nedošlo k nevyžádaným úpravám. V rozhraní služby je navíc možné sledovat čtenosti a parametry vydaných článků a přehledně tak spravovat zaplacené publikace.

Pro vydavatele obsahu je WhitePress naopak cestou, jak snadno získat nové partnery a finance pro svůj provoz.

Foto: Freepik

Kde všude lze články vydat?

Milým překvapením je vysoký počet webů v databázi platformy. Nechybí velké vydavatelské domy s tituly jako Aktuálně.cz, Blesk.cz nebo Živě.cz. Vedle nich jsou zde tisíce dalších specializovaných webů typu Recepty.cz, inSmart.cz či dokonce ViralSvět.cz.

Kompletní přehled více než 2 500 webů z České republiky najdete na oficiálních stránkách po přihlášení do platformy. Publikace můžete objednávat v různých formátech a jazycích podle toho, co pro svůj projekt zrovna potřebujete.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také