Prague Coffee Festival 2017 – Naučte se vnímat kávu nejen chutí

Milovníci kávy mají o víkendu 14. – 15. 10. o program a energii postaráno. Již pošesté máme možnost navštívit Prague Coffee Festival, známý pražský festival kávy, který se pravidelně koná na podzim. Festival je určen laickým fanouškům (a závislákům), ale i odborné veřejnosti.

Festival organizuje Coffee Embassy, jejichž aktivity se točí jenom a jenom kolem kávy, jejího původu, zpracování, přípravě atd. V Coffee Embassy vzdělávají veřejnost i profesionály prostředníctvím různých kurzů a workshopů. Není tak překvapivé, že právě oni stojí za Prague Coffee Festival.

Na festivalu na návštěvníky čeká opravdu bohatý program. Po celé dva dny bude otevřeno 6 brew a stejný počet espresso barů, kde budou přípravu kávy postupně ukazovat české i zahraniční pražírny a kavárny. Milovníci latte art by určitě měli navštívit speciální LatteArtStage, kde bude probíhat soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy. Samozřejmě ochutnávky kávy, kterou budou odborníci připravovat, jsou v ceně vstupného již zahrnuté, takže žádné extra výdaje a spousta kofeinu k dispozici.

Kávu vás na festivalu naučí vnímat nejen chuťovými buňkami

Když budete mít chuť si na chvíli sednout a využít energií nadopovaný mozek k čerpaní nových informací, můžete si na přednáškách a diskuzích vyslechnout například povídání o základech kávy, senzorických schopnostech mozku, moderním espressu či o nakládání s odpady v kavárnách. Témat je mnohem víc a budou probíhat v českém anebo anglickém jazyce.

Kdo by se však netěšil na workshopy a cupping, o které je každoročně velký zájem. Workshopy nás provedou například různými způsoby přípravy kávy anebo nás naučí vnímat kávu ne jenom chuťovými buňkami, ale i jinými smysli. Na cuppingu budete moci ochutnat kávy různého původu a od odborníků se k nim dozvíte všechno zajímavé. Nezapomeňte se však na workshopy a cupping registrovat předem na webu coffeefest.cz, protože kapacita je limitovaná.

Ve zkratce se můžeme těšit nejenom na stánky různých pražíren a kaváren, jejich kávu připravenou různými způsoby, ale i na bohatý program plný vůni a chutí kávy. Takže přes víkend 14.-15. 10. 2017 má Praha o noční život postaráno, protože asi málokdo z nás usne před půlnocí :). Více informací o festivalu se dozvíte na www.coffeefest.cz.

Přečtěte si také