Pes Ftefan? Kofola jej nevymyslela, jmenuje se Tuňák a opravdu existuje

Česká republika už několik týdnů žije psem Ftefanem z reklamy na oblíbený kolový nápoj. Z obrázků i videí české společnosti je více než zřejmé, že je pes Ftefan vytvořený pomocí 3D grafiky. Jak moc se zpracování tvůrcům povedlo necháme na vás, ale důležité je vědět, že toto stvoření opravdu existuje!

tuna-bath

Kolik je Phtevenovi/Ftefanovi a jaká je to rasa?

Čtyřletý Phteven žije v Americe se svou paničkou a jedná se o rasu Chiweenie. Podle mnohých jde o jednu z nejroztomilejších ras psů. Tento pes je kříženec čivavy a jezevčíka a z toho plynou i jeho charakteristiky. Má podlouhlý čumák, krátkou srst a je velmi přátelský. Phteven je ale trošku jiný. Jedná se o takovou hříčku přírody, kde má pes vedle podlouhlého čumáku ještě zábavný předkus. I proto mu panička říká “Tuna”, neboli tuňák. Za Phtevena/Ftefana jej označila až komunita na internetu.

tuna-the-dog-008

Psík byl byl zachráněn majitelkou Courtney Dasherovou v prosinci 2010 na farmářském trhu v Los Angeles, když byl čtyři měsíce staré štěně. Po roce jejich přátelství Courtney založila účet na Instagramu a pomalu se začaly dít divy. Na konci roku 2012, měl profil se jménem tunameltsmyheart slávu po celém Instagramu (sociální síti pro sdílení obrázků patřící Facebooku). Nyní má více než 1,3 milionu odběratelů, kteří jej milují.

V Americe Phteven, v ČR Ftefan: Lidé jej začínají milovat po celém světě

Courtney nikdy nepředpokládala, že bude Tuna tolik oblíbený. Ve skutečnosti, když vytvořila svůj účet, nechtěla ve sdílení ani pokračovat, ale uvědomila si, že Instagram by mohlo být katalyzátorem a ona může přinést lidem radost prostřednictvím fotografií svého psíka. Jak se ukázalo, měla dobrý odhad. Courtney přijímá denně bezpočet komentářů a e-mailů o tom, jak tuna změnil lidské životy.

enhanced-buzz-22804-1384361422-28

Vzhledem k tomu, že Tuňák/Ftefan/Phteven je ztělesněním outsidera, většina lidí jej obdivuje a obhajuje jeho “osobnost”. Jeho věrní stoupenci odhazují všechny rozdíly, které lidé mezi sebou mají a připojují se k jeho poselství; “že opravdová krása přichází ve všech podobách a vyzařuje zevnitř”.

Odkaz na oficální profil psíka na instagramu, kde naleznete stovky dalších fotek:

https://instagram.com/tunameltsmyheart/

Pes z reklamy na Kofolu – Fofola Phtevena proslavila i v ČR

V česku se psíkovi dostalo pozornosti až díky agresivní marketingové kampani Kofoly, která si nyní říká v rámci kampaně Fofola. Lidem totiž přijde zábavná myšlenka, že podobně vypadající pes s předkusem by pravděpodobně „Fiflal“.

 

Přečtěte si také