Tohle nikdy nedělejte. Prodávat knihy z knihobudky je nemorální

KnihoBudky jsou skvělým formátem. Kdokoliv si z bývalých telefonních budek a dalších veřejných knihovniček může knihu vzít a pokud je to možné, měl by tam na oplátku nějakou jinou zase dát. Najdou se ale tací, kteří solidárního systému zneužijí ke svému obohacení.

Našla jsem v KnihoBudce knihu Bohatý táta, chudý táta. Tak jsem ji odnesla do @Knihobot. Profit pro mě: 130 Kč,“ pochlubila se uživatelka na sociální síti Twitter. Pravděpodobně si myslela, že ve své bublině sklidí ovace za to, jak vychytrale k výdělku přišla. Přepočítala se. Diskuze jí brzy dala najevo, že takové chování je nemorální a jde proti hlavní myšlence KnihoBudek.

Co jsou to KnihoBudky? Veřejné knihovny pro všechny

Tyto veřejné knihovničky, které najdete na nádražích, na dětských hřištích, ve školách či kdekoliv jinde v přírodě a na ulici, umožňují lidem udělat dobrý skutek a vzdát se svých knih pro dobro dalších. Projekt vznikl v roce 2013 v rámci programu Telefónica O2 „Think Big“ a z původních 7 KnihoBudek se v ČR rozrostl v síť 82+ KnihoBudek a 387+ veřejných knihoven.

V KnihoBudkách lze narazit na zajímavé tituly a unikátní kousky, o které je zájem. Někteří nenechavci však neváhají konceptu zneužít pro své obohacení, což je nesmírná škoda. Kniha mohla zdarma udělat radost někomu jinému, kdo si ji skutečně nemohl dovolit nebo ji dlouho hledá do své knihovny. Místo toho si jedna slečna vydělala 130 Kč.

KnihoBudky slouží k bezplatnému půjčování a výměně knih. Není proti pravidlům si knihu v případě potřeby jen tak vzít. Je však přinejmenším na hraně morálky toho využít ke svému obohacení.

Zdroj: Redakce ViralSvet, KnihoBudky
Úvodní fotografie: Freepik

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Přečtěte si také